Saray Halı Arazisine Ceviz ve Kiraz Dikilecek

Saray Halı Arazisine Ceviz ve Kiraz Dikilecek
Yerel / 17 Nis 2023 539

Saray Halı kendisine ait arazi üzerinde yeni ve örnek bir uygulamaya start verdi.  

Saray Halı fabrikasının Yahyalı yolu üzerinde bölümünde bulunan ve içerisinde çam, elma ve üzüm asmalarının bulunduğu alanın bir bölümünde Ceviz ve Kiraz ağacı dikimi başlattı. 

Örnek bir bahçe olarak tasarlanan çalışma için bir miktar çam ağacının kesilmesi nedeniyle bazı sosyal medya hesaplarında yapılan ve bilgiye dayanmayan haberler karşısında firma yetkilileri şu açıklamayı yaptı. 

Saray Halı olarak yeşile ve çevreye karşı her zaman yüksek bir duyarlılık içerisinde olan firmamız Develi ve birçok yerde önemli ağaçlandırma çalışmalarını yürütmüş ve destek vermiştir.  İlçemizde 1996 yılında Aksu Mevkiinde ilk fidanları diken bir firma, ayrıca fabrika sahasının geniş bir alanı önemli oranda yeşillendirilmiş durumda. Firma olarak bölgeye tarım ve hayvancılık konusunda nasıl örnek bir model oluşturulmuş ise şimdi de bölgeye önemli katma değer yaratacak olan Ceviz ve Kiraz üretimi için  firmamıza ait özel arazide  Ceviz ve Kiraz fidanları dikimi ile  örnek bir bahçe oluşturmak için bir miktar ağaç kesimi gerçekleştirilmiştir. Çalışmalarımız daha verimli, katma değeri yüksek ve bölgeye örnek teşkil edecek bir çalışma iken, maalesef bazı sosyal medya hesaplarında sanki bir ağaç katliamı yapılıyormuş tarzında haberlerin yapılması tamamen art niyetli olup hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Firmamız her zaman olduğu gibi çevreye ve yeşile önem vermekte olup, yapılan çalışmanın daha verimli ve Develiye ve çevreye örnek teşkil edecek yeni bir bahçe düzenleme çalışmasından ibaret olduğunu, çalışmalar sonucunda bölgenin daha   yeşil bir görünüme kavuşacağını kamuoyu ile paylaşıyoruz. 

#develi #seyrani #haber

Bu haber için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz!


Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapınız.