Yol Neden Yükseltiliyor ?

Tarla ve Bahçe Sahipleri  Soruyor : Yol Neden Yükseltiliyor ? Ama kimse cevap vermiyor !...

Develi-Yahyalı yolu üzerinde Karayolları tarafından yapılan istimlak çalışmaları sonrası başlatılan  yeni yol yapım çalışmaları  bölge çiftçisinin tepkisini çekiyor. 

Yol  yapım çalışmalarında eski yolun yaklaşık 3 metre civarında yükseltilmesi   tarla ve bahçe sahiplerinin tepkisini çekerken, yolun neden bu kadar yükseltildiğine ise bir türlü anlam veremediklerini belirtiyorlar. 

İlçemiz Güneyaşağı-Tombak-Zile- Gazi Mahalleleri çiftçileri yolun bu kadar yükseltilmesi nedeniyle yolun her iki tarafında bulunan tarlalara ulaşımın adeta kesildiğini, yol tamamlandığında ise bu ulaşımın nasıl olacağı konusunda ise kendilerine bu güne kadar hiçbir yetkilinin bilgi vermediğini belirtiyorlar. 

Yol güzergahının tarım alanı olması nedeniyle   tarla ve bahçe sahipleri tarafından tarım araç ve gerçekleriyle sık sık  yolu kullanmak zorunda kaldıklarını, yol seviyesinin yaklaşık 3 metre civrında yükseltilmesi nedeniyle  bu yolu artık geçemeyeceklerini belirtirlerken, konuyla ilgili olarak bu güne kadar hiçbir yetkilinin kendilerine bilgi vermediğini de belirtiyorlar. 

Yol tamamlandığında tarla ulaşım ağının nasıl olacağı konusunda yetkililerin bir açıklama yapmasını bekleyen  tarla ve bahçe sahipleri, yolun şimdiki şekliyle tamamlanması halinde bu güzergahın kendileri için bir “Azap Yolu” olacağını da belirtiyorlar. 

Karayolları tarafından yapılan Develi-Yahyalı karayolu  eski seviyesinden yaklaşık 3 metre yükseltiliyor. 

Yol yükselmesi nedeniyle bölgedeki tarla ve bahçe sahipleri ise tarlalarına ulaşmak için büyük zorluk çekiyorlar.

Tarla ve Bahçe sahipleri kendilerinin konu ile ilgili  de bilgliendirilmelerini yetkililerden bekliyor.  

Okunma sayısı: 327
Eklenme Tarihi: 3.10.2017 14:23:59
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!