Haluk Yalçın Vefat Etti

Haluk Yalçın Vefat Etti
Yerel / 14 Mar 2023 1260

İlçemizin önemli simalarından Erciyes Eczanesi sahibi Eczası Haluk Yalçın (73) Bugün 23 Şubat Perşembe günü vefat etti.
1974 yılında eczane açan, o günden beri Develi’de bir çok sosyal ve kültürel çalışmalara önderlik eden ve destekleyen Haluk Yalçın Develi Spor ’un yöneticiliği yansıra, Seyrani Eğitim Vakf ve DESİAD’ın kurucu üyeliklerini yaptı. İlçemizde yapılan Çarşı Camii Derneği, Devlet Hastanesi Derneği ve Kızılay gibi kuruluşlarda görev yaptı. İlçemiz Eğitim Kampüsü4nün hayata geçmesi için Seyrani Eğitim Vakfı yönetimi olarak canla başla, gece gündüz demeden birçok organizasyonları gerçekleştirdi. Eczacı Haluk Yalçın Develi’nin her yönden gelişmesi için büyük çabalar gösterdi. İlçemizde büyük ses getiren “Anılarla Develi Lisesi” Projesiyle Develi Lisesi mezunlarının yıllar sonra ilçemizde buluşmasına önderlik eden önemli isimlerden biriydi.
Haluk Yalçın bir dönem siyasete girmiş, 1984-1987 yıllara arası Develi Belediye Meclis Üyeliği, 1987-1989 yıllara arasında ise Valilik atamasıyla Develi Belediye Başkanlığı görevini üstlendi. Yaklaşık 17 ay süren Belediye Başkanlığı döneminde Develi’de ve Belediye yönetiminde çok önemli çalışmalara imza attı.
Haluk Yalçın bir süreden beri ağır bir hastalıkla mücadele ediyordu.
Develi, böylesine vizyonu olan ve Develi için her türlü mücadeleyi veren bir sevdalısını ne yazık ki bugün kaybetti.
Biz de “develiseyranihaber” olarak Haluk Yalçın’a Allah’tan Rahmet, Başta Ailesi, yakınları olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.
Merhumun cenazesinin Bugün İkindi namazı sonrası ilçemiz Çarşı Camiinden kaldırılacağı belirtiliyor.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz!


Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapınız.